نرم افزار WaterGEMS

نویسنده: سجاد هاشمی – عضو شورای مرکزی انجمن

نرم افزار WaterGEMS یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین نرم افزارهای مهندسی آب است که به وسیله آن متخصصان، دانشجویان و مهندسین قادر خواهند بود با استفاده از نتایج به دست آمده از نرم افزار، با ضریب اطمینان بسیار بالا اقدام به طراحی شبکه‌های آبیاری، آبرسانی و انتقال آب نمایند. یکی از نقاط قوت WaterGEMS، قدرت این برنامه در همسو شدن با ArcGIS است و در خود WaterGEMS نیز پاره‌ای از توابع مبتنی بر GIS حضور پررنگ دارند.

این نرم افزار مجهز به ابزارهای بسیاری برای افزایش پایایی، کارایی و افزایش امکانات سیستم یاتاقان است و قابلیت شناسایی مشکلات احتمالی را در سیستم دارد. با توجه به این که مدل‌سازی واقع‌گرای مجموعه سیستم‌های آب دشوار است، استفاده از قابلیت‌های برنامه  WaterGEMSباعث می‌شود که مدل‌سازی دقیقی از پمپ‌های آب، راهبردهای بهینه‌سازی پمپ و برنامه برای عملکردهای رایج مانند خاموش کردن برای به حداقل رساندن شکست انجام شود. علاوه بر این، هرگاه نیاز زیرساخت جریان آب با مثال‌های تازه قطعیت نیاز است، بسیاری از زیرساخت‌های قدیمی با سیستم‌های آینده اشتراکاتی دارند و تکرار این چیزها بسیار خسته‌کننده و غیرمنطقی است.

نرم افزار WaterGems با ابزارهایی مانند گردآوری لوله کشی مجدد و حذف بسیاری از وظایف تکراری و در نتیجه افزایش سرعت تصمیم‌گیری مهندسان این حوزه، به شما کمک می‌کند.

ویژگی‌های نرم افزار WaterGEMS

– تحلیل سیستم لوله کشی و نقاط کنترل بحرانی

– بهبود سیستم از نظر محافظت در برابر جریان‌های گرما

– توانایی ایجاد و مدیریت مدل‌های هیدرولیک

– طراحی کامل شبکه توزیع آب

– امکان ساخت نقشه برای ایجاد تزریق آب

– توانایی شناسایی نشتی آب

– مدیریت انرژی

– شیرهای آب بر اساس اولویت

– شبیه‌سازی شبکه برای در لحظه بودن

لینک دانلود:

https://soft98.ir/software/engineering/379-watergems.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نرم افزار AutoCAD

د اسفند ۲۳ , ۱۴۰۰
نویسنده: سجاد هاشمی – عضو شورای مرکزی انجمن AutoCAD یک نرم افزار طراحی به کمک رایانه است که محصول شرکت Autodesk می‌باشد و توسط طراحان، معماران و مهندسان در ساختن مدل‌های دو بعدی و سه بعدی از سطوح یکپارچه و یا شبکه‌ای استفاده می‌شود. به علت قابلیت‌های پیشرفته طراحی اتوماتیک […]